Śląscy studenci zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie księgowości

fot. biuro prasowe uczelni
fot. biuro prasowe uczelni

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zwyciężyli drużynowo w 3. edycji ogólnopolskiego prestiżowego konkursu „Księgowi Przyszłości”. Finał konkursu odbył się 14 czerwca w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie i połączony był z konferencją „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”.

600 trzyosobowych zespołów rywalizowało ze sobą w trzech etapach testów online oraz zmierzyło się z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej z czterech kategorii (uczniowska, studencka płace i kadry, zawodowa), zmierzyły się w czasie finału. Drużyna studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach "3xM" - Marta Lasota, Martyna Barańska i Maciej Tuszkiewicz - okazała się najlepsza w swojej kategorii - poinformował rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

"Zmagania trwały ponad trzy miesiące. Łącznie z finałem przeszliśmy pięć etapów, pokonując ponad 100 innych drużyn z całej Polski. Pierwsze 3 etapy polegały na rozwiązywaniu testów jednokrotnego i wielokrotnego wyboru z zakresu rachunkowości, podatków i prawa. W półfinale należało sporządzić opracowanie problemów z rachunkowości, a także stworzyć własne biuro rachunkowe biorąc pod uwagę finansowanie, sprzęt, marketing i relacje z klientami. Finał polegał na odpowiedzi przed komisją na problematyczne zagadnienie z rachunkowości oraz rozwiązanie dylematu etycznego w rachunkowości" – mówi Maciej Tuszkiewicz, lider drużyny studentów UE Katowice.

Marta, Martyna i Maciej to studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, specjalności rachunkowość i rewizja finansowa.

W komisji zasiadały autorytety z dziedziny rachunkowości. Przewodniczącym jury konkursu (ksiegowiprzyszlosci.pl) był prof. dr hab. Zbigniew Luty - Przewodniczący Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta.

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 19.12.2024. Dziekan Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej prof. Małgorzata Tafil-Klawe (L), odbierający tytuł doktora honoris causa, prof. Marek Harat (C) oraz rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (P) podczas jubileuszowego, 500. posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej w siedzibie uczelni. PAP/Tytus Żmijewski

    Neurochirurg prof. Marek Harat doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Krzysztof Książek laureatem Nagrody Naukowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera