Uczelnie i instytucje

Blisko 13 tys. miejsc czeka na studentów w Uniwersytecie Śląskim

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Blisko 13 tys. miejsc – w tym 9 tys. na studiach stacjonarnych i niespełna 4 tys. na niestacjonarnych - czeka na przyszłych studentów w Uniwersytecie Śląskim (UŚ) w Katowicach. Wśród 76 kierunków są 2 nowe – architektura informacji oraz muzyka w multimediach.

"Orientujemy się jako uniwersytet na takie kształcenie, by absolwent nie tylko umiał się odnaleźć w zawodzie po skończeniu studiów, ale by umiał w przyszłości odnaleźć się w życiu, biorąc pod uwagę, że wiele obecnie wykonywanych zawodów zniknie” – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach rektor uczelni prof. Andrzej Kowalczyk.

Dodał, że największą popularnością wśród kierunków oferowanych przez UŚ od lat cieszą się te na Wydziale Radia i Telewizji, zwanym katowicką filmówką, a także prawo, psychologia i informatyka.

Uczelnia przygotowała także nowe kierunki. Absolwenci tworzonego w Katowicach kierunku architektura informacji będą w przyszłości projektować strukturę serwisów internetowych, ich treść – by odbiorca mógł łatwo odnajdować informację, tworzyć obiekty cyfrowe, dbając jednocześnie o estetykę i spójność wizualną.

Na Wydziale Artystycznym w Cieszynie będzie można z kolei studiować kierunek muzyka w multimediach. Jak podkreślano podczas konferencji, to odpowiedź na dynamiczny rozwój przemysłu muzycznego. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie na rynku multimedialnych usług rozrywkowych.

Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca.

Na świętującym właśnie jubileusz 50-lecia Uniwersytecie Śląskim kształci się ponad 25 tys. studentów. 12 wydziałów Uniwersytetu Śląskiego znajduje się łącznie w czterech miastach: Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie. 

PAP - Nauka w Polsce,  Anna Gumułka

lun/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera