Gdańsk/ Na Politechnice Gdańskiej rozpoczyna się Bałtycki Festiwal Nauki

Źródło: http://festiwal.pg.edu.pl/bfn/
Źródło: http://festiwal.pg.edu.pl/bfn/

W dniach od 23 do 27 maja na Politechnice Gdańskiej odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki, w trakcie którego ok. 500 studentów i uczonych będzie prezentowało ciekawostki z 24 dziedzin nauki - od architektury po biocybernetykę.

Jest to szesnasta edycja festiwalu, podczas której pracownicy i studenci Politechniki Gdańskiej zorganizują dla odwiedzających warsztaty, wykłady, prezentacje multimedialne, pokazy laboratoryjne, wycieczki, pikniki naukowe i konkursy. Jak zapowiadają organizatorzy tegoroczna edycja festiwalu jest bardzo różnorodna - program tworzono w ten sposób by był atrakcyjny dla osób w każdym wieku.

Organizatorzy zapowiadają, że młodsze dzieci, będą mogły wziąć udział w doświadczeniach z pogranicza chemii, fizyki i inżynierii materiałowej. Między innymi będą mogły zobaczyć takie doświadczenia jak "gorący lód" czy „podwodny ogród". Jedną z rozrywek dla najmłodszych będzie tworzenie własnej mapy ze słodyczy, które po zakończonym eksperymencie zostaną przekazane dzieciom. Starsi będą mogli m.in. wyizolować barwnik ze szpinaku, zaprojektować własny wzór na koszulkę, sprawdzić działanie bionicznej ręki czy zobaczyć krew żaby pod specjalistycznym mikroskopem.

Oprócz atrakcji dla dzieci, władze Politechniki Gdańskiej postanowiły przybliżyć odwiedzającym problem zanieczyszczenia powietrza. Wykład na ten temat przedstawi rektor uczelni prof. Jacek Namieśnik.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Część zajęć podlega wcześniejszej rejestracji.

autor: Alicja Janczur

ajp/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera