Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
15.04.2018 aktualizacja 15.04.2018

Już za miesiąc Dni Narodowego Centrum Nauki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Warsztaty dla wnioskujących o granty, dyskusje na temat systemu grantowego w Polsce czy przedstawienie możliwości finansowania oferowanych przez ERC - to niektóre z punktów programu szóstej edycji Dni NCN. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 maja w Gdańsku.

Gospodarzem tegorocznej edycji wydarzenia będą: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Imprezę otworzą dyskusje z udziałem zaproszonych gości. Rozmawiać będą m.in. na temat strategicznych założeń i celów systemu grantowego w Polsce, oraz o wyzwaniach stojących przed NCN. Odbędą się również prezentacje efektów prac laureatów konkursów NCN.

Organizatorzy zaplanowali również dwudniowe warsztaty dla wnioskodawców, na których będą mogli zapoznać się z procesem ubiegania się o finansowanie projektów badawczych. Oferta skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe, które nie kierują i nie kierowały dotąd projektami badawczymi finansowanymi przez resort nauki lub NCN, a także w ciągu ostatnich 5 lat (w przypadku nauk ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu) lub 10 lat (w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce) opublikowały co najmniej dwie prace o zasięgu międzynarodowym.

Z kolei podczas warsztatów dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania związane z przygotowaniem wniosków oraz realizacją projektu od strony formalnej. Spotkania będą prowadzone przez pracowników NCN bezpośrednio zaangażowanych w proces obsługi projektów badawczych.

W programie wydarzenia znalazło się również spotkanie na temat grantów oferowanych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). Współorganizatorem spotkania jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE. Zainteresowani będa się mogli dowiedzieć, kiedy ruszą pierwsze konkursy i jakie obszary badawcze będą wspierane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w obszarze "Badania", którego operatorem jest Narodowe Centrum Nauki. Do 2024 r. NCN przekaże naukowcom z tego źródła blisko 110 mln euro.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni NCN odbędą się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Udział w warsztatach dla wnioskodawców i pracowników administracyjnych wymaga wcześniejszej rejestracji. Pozostałe spotkania mają charakter otwarty.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej: www.ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn/2018

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023