Wycieczkowe rejsy zabytkowym lodołamaczem po Warcie

<p>W tym miesiącu w Gorzowie wycieczkowe rejsy na Warcie rozpoczyna zabytkowy lodołamacz &#8222;Kuna&#8221;. 123-letni statek może zabrać na pokład 40 osób. Pierwszy rejs zaplanowano w najbliższą sobotę (13 kwietnia) &#8211; poinformował PAP prezes gorzowskiego Stowarzyszenia Wodniaków &#8222;Kuna&#8221; Jerzy Hopper.</p>

Wodniacy z Gorzowa mogą poszczycić się najstarszym w kraju pływającym statkiem żeglugi śródlądowej. Jest to rzeczny lodołamacz "Kuna", zbudowany dla Królewsko-Pruskiego Zarządu regulacji Wisły w 1884 roku. Jednostka po remoncie stała się statkiem pasażerskim, szkoleniowym, a już niebawem także będzie pływająca galerią.

Do końca kwietnia zabytkowy statek będzie wypływał w rejsy w soboty i niedziele – będą to ok. dwugodzinne wycieczki w dół Warty. Bilety normalne mają kosztować 10, a ulgowe 5 zł.

„Podczas rejsu będzie można zobaczyć urokliwe zakątki Warty w pobliżu Gorzowa, a także nowy most na rzece, jaki powstał na zachodzie miasta. Niebawem pobiegnie nim nowa obwodnica Gorzowa” – powiedział Hopper.

Po długim majowym weekendzie członkowie stowarzyszenia "Kuna" wybierają się do Berlina, by promować tam swe rejsy, a także poprowadzić z tego kraju do Polski flotyllę statków i jachtów, uczestniczących w kolejnym zlocie organizowanym przez wodniaków z Gorzowa od 9 lat. Potem, 5 czerwca zabytkowy lodołamacz wyruszy w rejs do Szczecina na zlot zabytkowych jednostek pływających. MMD

PAP - Nauka w Polsce

tot

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera