Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2023
PL EN
08.03.2018 aktualizacja 08.03.2018

Ruszył program stypendialny dla studentek kierunków IT

Źródło: Fotolia Źródło: Fotolia

12 tys. zł stypendium oraz możliwość odbycia płatnego stażu w firmie Intel - to oferta zainaugurowanej w czwartek 4. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" skierowanego do studentek kierunków IT. Zgłoszenia przyjmowanie są do 15 czerwca.

"Jest to pierwszy i - jak do tej pory - jedyny program stypendialny w Polsce skierowany wyłącznie do dziewczyn, i to do dziewczyn zainteresowanych kierunkami związanymi z nowymi technologiami: informatyką, elektroniką, robotyką i szeregiem kierunków wokoło tych tematów" - mówiła dr Bianka Siwińska z Fundacji Perspektywy podczas konferencji prasowej inaugurującej nową edycję programu.

Celem inicjatywy jest zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Organizatorzy akcji chcą udzielić utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w planowaniu i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej.

Stypendystki programu "Nowe technologie dla dziewczyn" otrzymują od organizatorów wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne. Oprócz otrzymania stypendium w wysokości 12 tys. zł brutto, zostaną one objęte opieką mentorską doświadczonych pracowników firmy Intel. Ponadto otrzymają również zaproszenie do udziału w programie stażowym w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela.

Do udziału w programie mogą zgłosić się zarówno tegoroczne maturzystki, jak i aktualne studentki studiów inżynierskich i magisterskich polskich uczelni technicznych oraz pięciu najlepszych uniwersyteckich wydziałów informatyki w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca.

Pełna lista uczelni i kierunków biorących udział w programie oraz szczegółowe informacje dot. zgłoszeń dostępne są na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl

Program "Nowe technologie dla dziewczyn" organizowany jest przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023