Szansę na bezpłatny udział w konferencji w Dusseldorfie i znalezienie partnerów do międzynarodowego konsorcjum mają naukowcy i przedsiębiorcy – autorzy projektów z funduszy unijnego programu Horyzont 2020. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego.
Na konferencji "Successful R&I in Europe", która odbędzie 15 i 16 marca w Dusseldorfie, spotkają się badacze oraz firmy z Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec i Polski. Podczas spotkań będzie można zaprezentować projekt lub znaleźć partnerów do prac rozwojowo-badawczych z zakresu teleinformatyki, nanotechnologii i materiałów, energii, zrównoważonej gospodarki, nauk o życiu oraz transportu.
Na sesjach prezentowane będą nie tylko udane i zakończone już projekty. Szansę na rozgłos mają również autorzy ciekawych pomysłów na badania, którzy dopiero poszukują partnerów do konsorcjów. Naukowcy i przedsiębiorcy, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu wniosków dowiedzą się, z jakich usług mogą skorzystać przy ich pisaniu i składaniu.
Międzynarodowy zjazd ma pomóc w tworzeniu sieci naukowo-biznesowej, w ramach której autorzy projektów mogą wymieniać się doświadczeniami z ich prowadzenia.
Osoby, które chcą zaprezentować swój projekt podczas warsztatów tematycznych mogą wziąć udział w tzw. Call for Presentations do 20 lutego. Prelegenci, których propozycje zostaną wybrane do zaprezentowania, będą mieli zapewniony bezpłatny udział w konferencji.
W konferencji można wziąć udział również poza formułą konkursu, odpłatnie. Szczegóły rejestracji znajdują się na stronie: www.zenit.de/networking2018.
Dziewiątą konferencję "Successful R&I in Europe" organizują: Ministerstwo Kultury i Nauki Kraju Związkowego Nadrenii Północnej i Westfalii oraz sieć Enterprise Europe Network, przy wsparciu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej w Polsce. W ubiegłorocznej konferencji wzięło udział 360 osób.
PAP – Nauka w Polsce
kol/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.