Powstaje nowy program rozwoju innowacji studenckich - BioMed Academy

studenci medycyny
studenci medycyny

BioMed Academy, program rozwoju najlepszych pomysłów studentów Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki, zostanie uruchomiony przez Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego i firmę Roche Polska.

Przedstawiciele uczelni i partnera biznesowego poinformowali o tym w piątek na spotkaniu w Warszawie.

„Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebne są zmiany w systemie edukacji studentów. Uczelnie muszą iść z duchem czasu, by ich absolwenci, wchodząc na rynek pracy, byli nie tylko samodzielni i doskonale przygotowani, ale także przedsiębiorczy i konkurencyjni. Uniwersytet bez wątpienia podąża tą drogą” – powiedziała dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego. Dodała, że efektem tych zmian na UW jest m.in. współpraca z jedną z największych na świecie innowacyjnych firm farmaceutycznych - Roche Polska, z którą Inkubator Przedsiębiorczości UW stworzył program BiMed Academy.

„Porozumienie to ma także wymiar symboliczny – pokazuje bowiem, że na polskich uczelniach mogą zachodzić potrzebne i oczekiwane zmiany” – zaznaczyła prorektor.

BioMed Academy jest autorskim programem rozwoju najlepszych pomysłów i praktycznego wykorzystania wyników prac naukowych i badawczych studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego z obszaru biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki. Jego pomysłodawcy zakładają, że będzie to przestrzeń dla rozwoju innowacji w Polsce, miejsce, gdzie wiedza łączy z doświadczeniami, praktyką i kompetencjami.

Zadaniem programu jest wyposażenie jego uczestników w praktyczną wiedzę nt. realizacji projektów na pograniczu biznesu i nauki oraz wyłonienie i wspieranie projektów o największym potencjale dalszego rozwoju.

BioMed Academy powstanie w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości UW, który został utworzony w marcu 2017 r. Z jego oferty skorzystało dotychczas ponad 100 studentów zaangażowanych w obiecujące projekty biznesowe i społeczne. (PAP)

jjj/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCBR rozpocznie nabór do konkursu Seal of Excellence

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera