NCBR rozpocznie 10 czerwca nabór do konkursu Seal of Excellence wspierającego badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe. Wnioski będą przyjmowane do 2 sierpnia. Budżet wynosi 35 mln zł.
Konkurs jest adresowany do polskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, których projekty zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską i otrzymały certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”, ale z powodu ograniczeń budżetowych nie otrzymały w nim dofinansowania.
„Obecnie ogłaszany nabór dotyczy wyłącznie projektów, które otrzymały certyfikat Seal of Excellence nie później niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku do NCBR. Projekt dofinansowany w naborze musi wpisywać się też w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację (KIS)” – napisano w komunikacie NCBR.
Wsparciem mogą zostać objęte prace badawczo-rozwojowe, czyli badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo tylko eksperymentalne prace rozwojowe, w zakresie od 5 do 8 poziomu gotowości technologicznej (TRL). Wniosek o dofinansowanie musi obejmować te same zadania, zasoby i przewidywać ten sam cel, co projekt oceniony przez Komisję Europejską lub jego część dotycząca przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych.
Kategorie, maksymalne kwoty i metody obliczania kosztów kwalifikowalnych projektu są analogiczne jak w instrumencie EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”. Projekt może otrzymać maksymalnie 2,5 mln EUR dofinansowania.
„Informujemy, że dofinansowanie w projektach będzie miało charakter dotacji i będzie udzielane w formie pomocy publicznej. Nabór ogłaszamy w ramach Priorytetu 2. Środowisko sprzyjające innowacjom Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027” – czytamy w komunikacie.
Więcej informacji na stronie internetowej. (PAP)
Urszula Kaczorowska
uka/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.