Zielone nagrody

zielony_lisc.jpg
zielony_lisc.jpg

<p><strong>Pięć osób otrzymało nagrodę &quot;Zielonego Liścia 2005&quot; za promowanie i realizację programu ekorozwoju na obszarze Zielonych Płuc Polski, a trzy instytucje wyróżniono Znakiem Promocyjnym Zielone Płuca Polski.</strong> Nagrody przyznano we wtorek w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. </p>

Znak Promocyjny Zielone Płuca Polski za 2005 r. otrzymali: Urząd Miasta Ostróda, spółka Awas Serwis Sp. z o.o. oraz Zajazd Tusinek w Rozogach (woj. warmińsko-mazurskie).

Zielone Płuca Polski to system ochrony przyrody na terenie północno-wschodniej Polski. Znak Promocyjny Zielone Płuca Polski jest formą wyróżnienia towarów, usług i inicjatyw związanych z obszarem północno-wschodniej Polski, objętym od 1988 r. Porozumieniem Zielone Płuca Polski. Dotyczy ono województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

Znak Promocyjny Zielone Płuca Polski przyznaje Kapituła Znaku Promocyjnego. O takie wyróżnienie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, instytucje i osoby prawne. Dotychczas Znakiem Promocyjnym odznaczono ponad 80 przedsiębiorstw, inwestycji i osób prawnych. Znak przyznawany jest na trzy lata.
 
Prezes Fundacji Zielonych Płuc Polski, Krzysztof Wolfram, podkreśla, że znakiem sygnowane są tylko takie produkty, co do których kapituła nie ma wątpliwości, iż spełniają wszelkie wymogi ochrony środowiska.

Nagroda "Zielonego Liścia" jest nagrodą prywatną. Oprócz honorowego dyplomu i złotej metaloplastyki liścia, laureaci otrzymują pieniądze pochodzące od kapituły nagrody - b. ministra środowiska Stefana Kozłowskiego, szefa Instytutu na rzecz Ekorozwoju Andrzeja Kassenberga, dyrektora Wigierskiego Paku Narodowego Zdzisława Szkirucia i prezesa Fundacji Zielone Płuca Polski Krzysztofa Wolframa. KAW

PAP - Nauka w Polsce

tot

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: człowiek nie ma powodu bać się wilków

  • Fot. Adobe Stock

    Przyrodnicy i aktywiści apelują do europosłów, by zagłosowali przeciwko osłabieniu ochrony wilka w UE

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera