<strong>W listopadzie rozpocznie się Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna.</strong> Przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, a także ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych - informuje organizator, Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) w Poznaniu.
Konkurs podzielony został na trzy etapy. W etapie szkolnym, który odbędzie się 27 listopada, uczniowie rozwiążą test przygotowany przez komisje naukową. Będą musieli wykazać się między innymi znajomością terminologii logistycznej, umiejętnościami zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz wykazać zrozumienie technik i technologii w procesach logistycznych. Etap okręgowy planowany na 5 stycznia poświęcony zostanie transportowi i spedycji. Wiedza sprawdzana będzie również w formie testu, ale już wielokrotnego wyboru.
Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej rozegrany zostanie 20 marca 2009 roku w Poznaniu, w siedzibie WSL. Zakres tematyczny obejmować będzie całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast testu, uczestnicy olimpiady rozwiążą zadania otwarte.
Kandydatów do udziału w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wyznaczają poszczególne szkoły. Następnie dyrekcja, lub osoby za to odpowiedzialne, wypełniają formularz znajdujący się na stronie http://szkolysrednie.wsl.com.pl i zgłaszają chęć uczestnictwa swoich uczniów w ogólnopolskim wydarzeniu. Na stronie internetowej można także znaleźć szczegółowe informacje dotyczące logistycznej rywalizacji, organizowanej przez WSL.
Olimpiadzie patronują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. UCZ
PAP - Nauka w Polsce
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.