<p>Wydział Psychologii UW wprowadza do swojej oferty cztery nowe kierunki studiów podyplomowych, z zakresów planowania karier osób niepełnosprawnych, pomocy dzieciom z uszkodzeniem mózgu, treningu umiejętności poznawczych oraz psychologii reklamy. </p>
Rekrutacja jest w toku i potrwa, w zależności od kierunku, do 1 lub 15 września. Więcej informacji o każdym kierunku studiów można znaleźć na stronie www.psychologia.pl/podyplomowe.
Kierunek "Trener umiejętności poznawczych" jest skierowany do osób zainteresowanych usprawnianiem procesu poznawczego innych ludzi oraz rozwijaniem u nich takich zdolności, jak: koncentracja uwagi, pamięć, twórcze myślenie. Studia skierowane są do osób pracujących lub planujących karierę zawodową jako trenerzy rozwoju osobistego, trenerzy umiejętności pamięciowych, nauczyciele na wszystkich poziomach kształcenia, pracownicy działów "human resources" oraz działów szkoleń. W ramach zajęć będzie można poznać podstawy funkcjonowania procesu poznawczego człowieka, jego usprawniania oraz zdobyć wiedzę z zakresu wspierania rozwoju ludzi w tym zakresie.
Celem studiów "Doradztwo i planowanie karier osób niepełnosprawnych" jest przygotowanie pilotażowej grupy doradców, wspierających młode osoby niepełnosprawne w zakresie wyboru ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej.
"Zintegrowane usprawnianie dzieci z wczesnym uszkodzeniem mózgu" jest kierunkiem studiów dla osób (psychologów oraz pedagogów) pracujących lub planujących rozpocząć pracę z dziećmi oraz młodzieżą z wczesnym uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Celem studiów jest przygotowanie specjalistów do pracy w systemie nauczania kierowanego oraz do prowadzenia terapii psychomotorycznej. Znaczna cześć zajęć praktycznych będzie miała miejsce w specjalistycznych ośrodkach terapeutycznych w Polsce.
"Psychologia reklamy" - w trakcie zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną z zakresu psychologii poznawczej, społecznej, a także emocji i motywacji, poznają również zasady tworzenia strategii marki, badania reklamy oraz planowania kampanii reklamowych. Uczestnicy zajęć, dzięki współpracy Wydziału z agencją reklamową, mają okazję poznania warsztatu pracy osób bezpośrednio współpracujących z klientami firmy.
PAP - Nauka w Polsce
krx
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.