Przyczyna śmierci krakowskiej słonicy Birmy

<p>Wada przebiegu naczyń tętniczych mięśnia sercowego była przyczyną śmierci słonicy Birmy, padłej w krakowskim ZOO 22 lipca - informuje dyrektor ZOO w Krakowie Józef Skotkicki.</p>

"Badania histopatologicznie serca Birmy zostały wykonane pod kierunkiem prof. dr hab. Jerzego Stachury w Katedrze Patomorfologii Collegium Medicum UJ" - mówi Skotnicki.    

40-letnia słonica indyjska Birma zasłabła w 21 lipca i wpadła do zbiornika z wodą, skąd wyciągali ją strażacy. Dzień później zwierzę już nie żyło.

Birma trafiła do Krakowa 10 lat temu. Teraz ogród zoologiczny nie ma żadnego słonia. Dyrekcja placówki zapowiada, że będzie próbowała pozyskać nowego słonia, ale może to być bardzo trudne. Przepisy nie pozwalają obecnie na pozyskanie zwierzęcia żyjącego na wolności, a w niewoli słonie rozmnażają się bardzo rzadko.   RCZ

PAP - Nauka w Polsce
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera