<p><a href="http://www.wsg.byd.pl/">Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy</a> umożliwi studentom <a href="http://www.wszif.bydgoszcz.pl/index1024x768.htm">Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów</a> kontynuowanie nauki. Uczelnie zawierają porozumienie w tej sprawie - pisze "Gazeta Pomorska". Pod koniec lutego władze WSZiF w Bydgoszczy poinformowały żaków o kłopotach finansowych uczelni i konieczności połączenia z inną uczelnią regionu. </p>
Pod koniec maja w oficjalnym piśmie władze WSZIF przekonywały: "Wobec takiej sytuacji, mając na uwadze nadrzędny cel, jakim jest zapewnienie naszym studentom możliwości kontynuowania kształcenia w jak najlepszych warunkach, podjęliśmy rozmowy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Jest to niepubliczna uczelnia w regionie, której zaplecze dydaktyczno-kadrowe oraz infrastruktura mogą z powodzeniem zapewnić odpowiednią jakość kształcenia".
Kilka dni temu WSG zaproponowała studentom WSZiF następujące formy systemowej pomocy: utworzenie grup i ukończenie studiów na wybranej specjalności, ograniczenie formalności do niezbędnego minimum oraz zagwarantowanie praw studenckich poprzez podpisanie umów o naukę, bezpłatne konsultacje dla wyrównania ewentualnych różnic programowych. Mowa jest również o dodatkowej opiece ze strony nauczycieli akademickich (w tym dotychczasowej kadry WSZiF) i ułatwieniach w podjęciu studiów magisterskich.
WSG dało także gwarancję zachowania w roku akademickim 2006/2007 czesnego w dotychczasowej wysokości. "Proponowane formy pomocy nie mogą dotyczyć indywidualnych zgłoszeń. Zainteresowana musi być odpowiednia liczba studentów" - zaznacza doc. Krzysztof Sikora, kanclerz WSG.
WSG otrzymała odpowiedź od zarządu bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, założyciela WSZiF. "Zarząd z zadowoleniem przyjął naszą propozycję" - mówi Małgorzata Dysarz, kierownik biura kanclerza i rektora WSG. Obie uczelnie podpisują porozumienie o współpracy. MKI
PAP - Nauka w Polsce
reo
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.