<p>Zarabianie, wydawanie, oszczędzanie... Psychologia ekonomiczna zajmuje się analizą zachowań konsumentów, dotyczących ich opinii, postaw, preferencji. Studenci najlepsi w tej dziedzinie wiedzy mają szansę wygrania atrakcyjnych nagród. Do końca czerwca mogą nadsyłać prace na <strong>Konkurs Szarych Komórek</strong>, organizowany przez <a href="http://www.tonus.org.pl/">Akademickie Stowarzyszenie Psychologii Ekonomicznej TONUS</a>. Jest to ogólnopolski konkurs na najlepsze studenckie badanie z psychologii ekonomicznej. </p>
W zakres tematyczny prac wpisuje się badanie różnorodnych zachowań ekonomicznych, pod kątem wpływających na nie czynników psychologicznych. Przedmiotem zainteresowania młodych badaczy powinny więc być mechanizmy i procesy psychologiczne leżące u podstaw wszelkich zachowań rynkowych, w szczególności decyzji związanych z zakupami, wykorzystaniem systemu bankowego lub pracą. Studenci mogą zająć się ponadto kwestią zaspokajania potrzeb oraz wpływem zjawisk ekonomicznych na poczucie dobrobytu i zadowolenia jednostki.
Patronat honorowy nad konkursem objął Narodowy Bank Polski i Business Centre Club, a partnerem merytorycznym jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Przedsięwzięcie finansuje m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Akademickie Stowarzyszenie Psychologii Ekonomicznej TONUS powstało w 2001 roku w Warszawie. Stowarzyszenie założyła grupa studentów i doktorantów psychologii i ekonomii, połączonych ideą popularyzacji zastosowań psychologii w ekonomii, a zwłaszcza w reklamie, marketingu, public relations, przedsiębiorczości, finansach behawioralnych oraz w zarządzaniu ludźmi.
PAP – Nauka w Polsce, Karolina Olszewska
reo
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.