Medal Willy Gregoira dla polskiego urologa

borkowski.jpg
borkowski.jpg

<p>Nagrodę Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) - Medal Willy Gregoira - otrzymał polski urolog, <strong>prof. Andrzej Borkowski</strong> z <a href="http://www.amwaw.edu.pl/">Akademii Medycznej</a> w Warszawie. &quot;Reprezentowałem przez wiele lat naszą część Europy w zarządzie Towarzystwa. Myślę, że doceniono to i nagrodzono moją pracę&quot; - mówi prof. Borkowski.</p>

Europejskie Towarzystwo Urologiczne zrzesza 8 tysięcy lekarzy urologów z całego kontynentu. Od 1994 roku Towarzystwo przyznaje jednemu z lekarzy swoją doroczną nagrodę - medal Willy Gregoira (wybitnego belgijskiego urologa, współzałożyciela EAU) za zasługi dla rozwoju urologii w Europie.

Tegoroczny laureat, prof. Andrzej Borkowski, ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Tytuł profesora uzyskał w 1987 roku. Od 1992 roku jest kierownikiem Kliniki Urologii AM w Warszawie. W latach 1992-2000 był prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Jest także członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Międzynarodowego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

W całej Europie pracuje ok. 16 tys. lekarzy urologów.

PAP - Nauka w Polsce, Anna Dworzyńska
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Polscy lekarze przeprowadzili cztery replantacje rąk w trakcie jednej nocy

  • Naukowcy z IChF PAN opisali strukturę molekuły, która powiązana jest z chorobami siatkówki. Ich badania przybliżają nas do szybszej niż dotychczas diagnostyki chorób oczu. Zdjęcie zrealizowane dzięki uprzejmości Muzeum Świata Iluzji w Warszawie. Fot. Grzegorz Krzyżewski

    Białko ważne na pierwszy rzut oka

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera