Rok szkolny prawdopodobnie będzie krótszy

Rok szkolny 2005/2006 skończy się najprawdopodobniej 23 czerwca, czyli zostanie skrócony o tydzień, a nie o dwa tygodnie, jak proponował wcześniej premier.

 Takż informację przekazało  dziennikarzom w czwartek 5 stycznia kierownictwo ministerstwa edukacji i nauki. Wcześniej premier Kazimierz Marcinkiewicz, podczas czwartkowego spotkania z kierownictwem ministerstwa edukacji i nauki, przedstawił propozycję skrócenia roku szkolnego 2005/2006 o ok. dwa tygodnie.

Po spotkaniu z premierem minister edukacji prof. Michał Seweryński spotkał się dziennikarzami, których poinformował, że kierownictwo MEiN zaprezentowało premierowi kierunki prowadzonych w ministerstwie prac. W dokumencie tym omówiona została m.in. propozycja premiera dotycząca skrócenia roku szkolnego.

Jak dodał wiceminister edukacji Jarosław Zieliński, w MEiN przygotowywany jest projekt rozporządzenia, według którego, każdy rok szkolny będzie się kończył w pierwszy piątek po 18 czerwca, czyli nie później niż 25 czerwca.

Seweryński podkreślił, że nie są zagrożone plany rządu dotyczące upowszechnienia edukacji przedszkolnej dla pięciolatków i zapewnienia nauki języka angielskiego w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na oba te cele rząd chce uchwalić rezerwy budżetowe.

W tym roku jednak ani przedszkole dla pięciolatków, ani nauka angielskiego w pierwszej klasie nie będą jeszcze obowiązkowe. Ministerstwo chce, aby pieniądze z budżetu zostały przeznaczone tym gminom, które zwiększą w przedszkolach liczbę miejsc dla pięcioletnich dzieci i znajdą nauczycieli angielskiego dla pierwszaków.

PAP - Nauka w Polsce, Urszula Jabłońska
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera