Happening ekologiczny "Otwórz się na recykling"

<p>&quot;Otwórz się na recykling&quot; - zachęcali przechodniów w centrum Warszawy uczestnicy happeningu <a href="http://www.naszaziemia.pl/">Fundacji Nasza Ziemia</a>. Z twarzami pomalowanymi na zielono, biało, niebiesko i żółto namawiali oni mieszkańców stolicy do segregacji odpadów.</p>

Happening odbył się 8 grudnia w centrum Warszawy przy bilboardzie, na którym widnieje dłoń z palcami w kolorach pojemników do segregacji odpadów: zielonym (szkło kolorowe), białym (szkło bezbarwne), niebieskim (papier) i żółtym (tworzywa sztuczne i metale).

Jak mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, akcja jest początkiem ogólnopolskiej kampanii medialnej, promującej selektywną zbiórkę odpadów. Już wkrótce w dziewięciu największych miastach Polski zawiśnie 1500 bilboardów i innych wielkoformatowych reklam przedstawiających dłoń w kolorach recyklingu. Spoty promujące akcję pojawią się wkrótce w radiu i telewizji.

"Wielu Polaków chce segregować odpady, ale nie zawsze mogą to robić, gdyż nadal za mało jest pojemników do recyklingu. W czasie akcji zachęcamy ludzi, żeby - jeśli w ich okolicy nie ma takich pojemników - domagali się ich zamontowania od osób za to odpowiedzialnych, np. administratora budynku" - tłumaczy Brzózek.

Według niego, jeśli Polska nie wywiąże się z wymaganego przez Unię Europejską poziomu odzysku odpadów, Komisja Europejska może nałożyć na nasze państwo wysokie grzywny.

W ramach akcji medialnej Fundacja zorganizowała konkurs grantowy "Orange dla Ziemi", którego zwycięzcy otrzymają 50 tys. złotych na dofinansowanie szkolnych projektów zarządzania odpadami. Szkoły i przedszkola chętne do udziału w konkursie mogą się zgłaszać do końca grudnia.

Kampania bilboardowa "Otwórz się na recykling", zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, potrwa do czerwca przyszłego roku.

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Kreczman

we

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: setki gatunków płazów znajdą się poza tolerowanym przez nie zakresem temperatur

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera