Inżynieria lądowa po angielsku i w modułach


<p>Od przyszłego roku akademickiego <a href="http://www.il.pw.edu.pl/index.php?id=wydzial#">Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej</a> chce wprowadzić studia w języku angielskim oraz tzw. system modułowy na studiach zaocznych - informują władze uczelni. Wydział Inżynierii Lądowej PW obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia. </p>

Podczas konferencji z okazji jubileuszu władze Wydziału zapowiedziały, jakie nowości pojawią się w roku akademickim 2006-2007.

Na studiach zaocznych zostaną uruchomione tzw. studia modułowe. Dzięki temu systemowi możliwe będzie - po wykupieniu właściwych modułów zajęć w odpowiedniej sekwencji - zaliczenie studiów  inżynierskich w trzy lata (obecnie na studiach zaocznych trwa to 4 lata). "Wydział chce być bardziej +elastyczny+ i otwarty. Osoby pracujące, chcące się na nim kształcić, będą mogły dostosować profil zajęć do swych zainteresowań oraz zasobności kieszeni" - mówi dziekan wydziału prof. Grzegorz Jemielita.

Od następnego roku akademickiego ruszą też studia w języku angielskim. W ten sposób uczelnia chce przyciągnąć studentów z zagranicy. Jak zapowiada Jemielita, oferta jest skierowana głównie do studentów z krajów wschodnioazjatyckich, przede wszystkim z Chin i Indii.
 
W ciągu 90 lat Wydział Inżynierii Lądowej wykształcił ponad 13 tysięcy inżynierów i magistrów inżynierów. Przeprowadzono 650 przewodów doktorskich i 150 habilitacyjnych.

Od lat kierunek ten cieszy się popularnością podczas rekrutacji nowych studentów. O jedno miejsce rywalizuje co roku 3-4 chętnych. Władze Wydziału -  przyznaje Jemielita - zaczynają jednak powoli dostrzegać skutki niżu demograficznego. "Tym bardziej chcemy postawić na jakość kształcenia" - podkreśla dziekan.

W 2004 roku Uniwersytecka Komisja Akredytacyjna porównując jakość kształcenia na kierunku "budownictwo", przyznała Wydziałowi PW ocenę wyróżniającą. Tak wysoko oceniono w kraju jeszcze  jeden wydział budownictwa - Politechniki Wrocławskiej.

PAP - Nauka w Polsce, Anna Dworzyńska

we

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera