Akademickie Radio Kampus już nadaje

<strong>Warszawscy studenci mają od środy własną radiostację - Akademickie Radio Kampus.</strong> Radio to prezentuje muzykę alternatywną i rock, programy kulturalne, podróżnicze, a także informacje przydatne studentom. Właścicielem stacji jest Kampus jest pierwszą warszawską akademicką rozgłośnią nadającą w eterze przez całą dobę. Do tej pory w stolicy działały jedynie studenckie radiostacje internetowe: RadioAktywne Politechniki Warszawskiej oraz TeamRadio Uniwersytetu Warszawskiego.

ROCK ALE NIE TYLKO

Na falach radia przeważa rock i muzyka alternatywna: w poniedziałki - metal, środy - blues i jazz, a piątki - nowe brzmienia. Ważne miejsce zajmują także programy informacyjne i porady dla młodych ludzi.

"Doradzimy słuchaczom, jak znaleźć pracę podczas wakacji, jaki kierunek studiów wybrać, jak przygotować się do egzaminów wstępnych na studia" - mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, redaktor naczelna Kampusa.

Zespół liczy około 100 osób, wśród nich tylko kilka na etacie. Pozostali to współpracownicy, studenci warszawskich i podwarszawskich uczelni.

W Kampusie nie ma reklam. Radiostacja w całości jest finansowana przez właściciela koncesji - Uniwersytet Warszawski. Roczny koszt prowadzenia radiostacji wyniesie około 300 tys. zł.

DZIEWIĄTE TAKIE RADIO

W Polsce działa obecnie, łącznie z warszawskim radiem, dziewięć rozgłośni akademickich. Są to - oprócz Kampusa: Radio Akadera (Politechnika Białostocka), Radio Afera (Politechnika Poznańska), Akademickie Radio Centrum (Politechnika Rzeszowska), Radio Ex (Fundacja Krakowskiego Radia Akademickiego), Radio UWM FM (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) i Radio Żak (Politechnika Łódzka), Radio Centrum (UMCS w Lublinie) i Radio Indeks z Zielonej Góry.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Łucyk

reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera