Przy niespełna 160 cm wzrostu, św. Mikołaj miał skórę o odcieniu oliwkowym, krótką, białą brodę, kanciastą szczękę, wydatny podbródek, ciemnobrązowe oczy i... złamany nos.
Do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy rekonstruujący twarz świętego - żyjącego na przełomie III i IV w. biskupa Miry w Azji Mniejszej (obecnie Turcja).
Ciało świętego spoczywa w krypcie w Bari, na południu Włoch. ZAN
* * *
Pełny tekst artykułu został opublikowany na stronach Serwisu Naukowego PAP http://nauka.pap.net.pl
22 grudnia 2004
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.