Modele dinozaurów na wystawie w Łodzi

Modele oraz rekonstrukcje dinozaurów, szkielety i skamieniałości można oglądać na otwartej w piątek wystawie Giganci czasów prehistorycznych http://www.grandtour.com.pl/wystawa.htm w łódzkiej hali EXPO-Bis http://www.mtl.lodz.pl/

GADY I ICH TROPY

Na ekspozycji zgromadzono modele i rekonstrukcje dziesięciu gatunków wymarłych gadów oraz plansze omawiające wkład polskich paleontologów w światową naukę o prehistorii Ziemi.

Można obejrzeć też tropy dinozaurów pochodzące z Gór Świętokrzyskich, które kiedyś uważano za odciski czarcich łap. Do dziś odkryto w Polsce kilkanaście tropów dinozaurów.

Na wystawie znalazły się również kości współczesnych wielkich zwierząt: słonia i jego kuzyna - mamuta, hipopotama i największego zwierzęcia wszechczasów - płetwala błękitnego.

Eksponaty pochodzą m.in. z największego niemieckiego muzeum dinozaurów http://www.dino-park.de/ koło Hanoweru, a także Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN http://www.paleo.pan.pl/museum/museumpl.htm w Warszawie, Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego, ze zbiorów Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi \"Phacops\" http://www.phacops.org/ oraz Parku Jurajskiego w Bałtowie http://www.parkjurajski.pl/

LEKCJA O DINOZAURACH

Według organizatorów, wystawa może stanowić część szkolnego programu nauczania. Dla nauczycieli i uczniów przygotowano materiały dydaktyczne, a także projekcję filmu edukacyjnego na temat ziem polskich w czasach dinozaurów.

Wystawę w Łodzi można oglądać do 28 listopada.

PAP - Nauka w Polsce

5 listopada 2004

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Beczak zielonogrzbiety (Camaroptera brachyura). Fot. Adobe Stock

    Ekspert: ptaki rywalizują o przestrzeń do śpiewu jak o pożywienie

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera