Uczelnie i instytucje

Szkoła Prawa Hiszpańskiego na Uniwersytecie Warszawskim

<p>Od tego roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego działa Szkoła Prawa Hiszpańskiego.</p>

Szkoła ruszyła w efekcie współpracy między Wydziałem Prawa i Administracji UW oraz Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Walencji, zainicjowanej przez Polsko-Hiszpańską Fundację Współpracy i Rozwoju.

Studia w Szkole trwają dwa semestry. Zajęcia prowadzone są w języku hiszpańskim przez hiszpańskich wykładowców uniwersyteckich. Tematyka obejmuje podstawy prawa hiszpańskiego, z uwzględnieniem prawa gospodarczego, handlowego i finansowego, a także problematyki istotnej z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw.

Studia przeznaczone są dla studentów i absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, innych wydziałów UW oraz zainteresowanych studentów innych uczelni wyższych.

Oferta uczestnictwa w studiach jest również skierowana do środowiska administracji publicznej, osób zajmujących się problematyką Unii Europejskiej, funduszy strukturalnych, tworzeniem krajowych przepisów wykonawczych do regulacji unijnych oraz polskich przedsiębiorców zainteresowanych bezpośrednią lub pośrednią działalnością na rynku hiszpańskim.

Warunkiem przyjęcia na studia jest zgłoszenie uczestnika na studia na karcie zgłoszeń, pomyślne odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w języku hiszpańskim oraz wniesienie opłaty za studia.

Po zaliczeniu obu semestrów i zdaniu egzaminu końcowego absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Szkoły Prawa Hiszpańskiego wydane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Walencji.

Szkoła Prawa Hiszpańskiego jest kolejną, siódmą szkołą prawa międzynarodowego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Obecnie istnieją tam szkoły prawa: niemieckiego i polskiego oraz centra prawa: amerykańskiego, angielskiego i francuskiego.

Szczegóły dotyczące szkoły przedstawiono na stronie: "http://www.wpia.uw.edu.pl/".

* Nauka w Polsce - Anna Zdolińska *

Data publikacji: 1 czerwca 2004

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera