Współczesny wymiar antyterroryzmu

<p>„Terroryzm jest tym zjawiskiem, które wobec dokonywanych zmian ma nowe znaczenie dla bezpieczeństwa RP. (…) Wiedza na temat przedsięwzięć o charakterze antyterrorystycznym, zwłaszcza organizacji i zarządzania podmiotami przewidzianymi do ich realizacji, taktyce działania pododdziałów przeznaczonych do walki z terroryzmem, była praktycznie minimalna” - pisze w książce <strong>„Współczesny wymiar antyterroryzmu&quot; dr hab. Kuba Jałoszyński.</strong> Książkę wydało Wydawnictwo TRIO.</p>

"+Współczesny wymiar antyterroryzmu+ (...) to niezwykle interesująca publikacja odwołująca się do przedmiotu walki i przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym we wszystkich jego wymiarach. Książka z całą pewnością stanowi unikatowe opracowanie na krajowym rynku wydawniczym. O ile publikacje dotyczące samego zjawiska terroryzmu są bogato reprezentowane na półkach księgarskich, to książki dotyczące zwalczania terroryzmu są już rzadkością - informuje Maria Czarnocka z Wydawnictwa Trio. - Niewątpliwą zaletą tej monografii jest to, iż autor jako dowódca jednostki antyterrorystycznej, a także doradca ministra spraw wewnętrznych i administracji ds. terrorystycznych miał możliwość osobistego uczestniczenia i obserwacji działań antyterrorystycznych".

Kuba Jałoszyński – doktor habilitowany nauk wojskowych. Od ponad 25 lat zajmuje się problematyką związaną z walką i przeciwdziałaniem zagrożeniom terrorystycznym. Przez 23 lata służył w warszawskim pododdziale antyterrorystycznym, w tym przez 9 lat jako jego dowódca.

Na przełomie 2006/2007 roku był doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji ds. terroryzmu.

Jego dorobek naukowy to 16 monografii, podręczników i skryptów oraz ponad 60 artykułów i referatów poświęconych problematyce antyterroryzmu. ESZ

PAP - Nauka w Polsce, (oprac.)

tot/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera