Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym z pozytywną oceną PKA

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Kierunek lekarski prowadzony na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (UMW) otrzymał pozytywną ocenę programową Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) na możliwie najdłuższy okres sześciu lat – poinformowała w poniedziałek uczelnia.

W przesłanym w poniedziałek komunikacie napisano, że uchwała Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej potwierdza, iż proces kształcenia realizowany na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu spełnia wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej.

Podczas oceny programowej PKA bierze pod uwagę m.in. konstrukcję programu studiów i jego realizację, kompetencje i liczebność kadry, infrastrukturę i wykorzystywane zasoby edukacyjne, wdrażane innowacje, wsparcie studentów oraz monitorowanie, przegląd i doskonalenie programu studiów.

„Ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej to jedna najważniejszych opinii, która w sposób możliwie najbardziej obiektywny ocenia jakość edukacji. Każdy taki audyt ma dla nas ogromne znaczenie. Audytorzy zwrócili nam kilka racjonalnych uwag, co jest jednym z celów przeprowadzanej oceny. Na pewno wykorzystamy ich rekomendacje, aby nadal efektywnie doskonalić jakości nauki” - powiedział cytowany w komunikacie dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW.

Podkreślił, że otrzymanie pozytywnej opinii PKA na maksymalny okres sześciu lat (kolejna powinna nastąpić w roku akademickim 2030/2031) to potwierdzenie wysokich standardów kształcenia.(PAP)

ros/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera