NaukoweLove 2025 w Centrum Nauki Experyment - już w piątek 14 lutego

Centrum Nauki Experyment w Gdyni(rg/dw) PAP/Rafał Guz
Centrum Nauki Experyment w Gdyni(rg/dw) PAP/Rafał Guz

W piątek 14 lutego w Centrum Nauki Experyment odbędzie się kolejne spotkanie pod hasłem NaukoweLove 2025. Zaplanowano pokazy, warsztaty, wykłady oraz sesję pytań i odpowiedzi, m.in. na temat słów i emocji oraz strategii rozrodczych ptaków.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Science UP! Dorosły w centrum", dwuletniego programu edukacyjnego, który ma na celu włączyć dorosłych w ideę nauki przez całe życie i jest finansowany ze środków MNiSW.

NaukoweLove (https://experyment.gdynia.pl/wydarzenia/naukowelove-2025-pikantnie/) ma charakter cykliczny. Od 10 lat naukowcy, prelegenci, studenci i edukatorzy tworzą program związany z biologią człowieka, profilaktyką prozdrowotną i psychologią. Tegoroczna edycja, Pikantnie, skupia się na związku odżywiania z emocjami człowieka oraz wpływie wspólnego spożywania posiłków na relacje międzyludzkie - poinformowali organizatorzy.

Zaplanowano pokazy, warsztaty, wykłady oraz sesję pytań i odpowiedzi. Jako prelegenci wystąpią popularyzatorzy nauki i naukowcy. Językoznawca Maciej Makselon opowie o projektowaniu emocji poprzez słowa, biolog Adam Zbyryt przedstawi strategie rozrodcze ptaków, a seksuolog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie odpowie na pytania i rozstrzygnie wątpliwości publiczności. "Intencją organizatorów jest stworzenie przestrzeni do otwartej i swobodnej dyskusji na tematy związane z intymnością i relacjami międzyludzkimi w oparciu o wiedzę ekspercką" - poinformowano.

Zaplanowano też pokaz gotowania, z komentarzem na temat związku posiłków z interakcją pomiędzy partnerami.

W przestrzeni Experymentu znajdą się także stoiska i prezentacje kół naukowych z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu SWPS z Sopotu poświęcone profilaktyce zdrowotnej, diecie i działaniu pokarmu na emocje.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Festiwal nauki dla dzieci polskich i ukraińskich

  • Fot. Adobe Stock

    Wielkopolskie/ 10 lutego ruszy rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Kaliszu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera