MEN zatwierdziło podręcznik do etyki

<strong>Książka ks. prof. Andrzeja Szostka &quot;Pogadanki z etyki&quot; została zatwierdzona jako podręcznik do nauki etyki w szkołach ponadgimnazjalnych</strong> - potwierdziła Barbara Milewska z Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jest to pierwszy zatwierdzony podręcznik do tego przedmiotu od 1994 r. Wówczas zatwierdzono podręczniki do etyki autorstwa prof. Jacka Hołówki i prof. Magdaleny Środy. Pisane były one z myślą o nauce w czteroklasowych Liceach Ogólnokształcących, dlatego wraz z reformą oświaty przestały obowiązywać.

Książka ks. prof. Andrzeja Szostka wydana po raz pierwszy w 1993 r. w serii Biblioteki "Niedzieli"; jest wprowadzeniem w problematykę etyczną i filozoficzną. Autor omawia w niej takie zagadnienia jak m.in. czyn, norma moralności, godność osoby ludzkiej, dobroć i słuszność, prawo naturalne a prawo pozytywne, sumienie a prawda, cnoty kardynalne i teologiczne, wady. Autor porusza także problemy z zakresu bioetyki jak: aborcja, zapłodnienie in vitro, klonowanie, eutanazja.

Ks. prof. Andrzej Szostek należy do zgromadzenia ojców marianów, od wielu lat związany z Katedrą Etyki Wydziału Filozoficznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, był uczniem Karola Wojtyły; przez wiele lat był również rektorem KUL-u. Jest autorem wielu publikacji z zakresu etyki, filozofii, moralności i antropologii filozoficznej. DSR

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badaczki: nowa platforma ma pomóc wspierać zdrowie psychiczne migrantów i uchodźców w UE

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: poza migracją nie ma innej możliwości powstrzymania procesu wyludniania się Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera