Konferencja na temat kobiet w onkologii - już w sobotę w Warszawie

Na zdjęciu Maria Skłodowska-Curie. PAP/CAF-ARCHIWUM
Na zdjęciu Maria Skłodowska-Curie. PAP/CAF-ARCHIWUM

Wkład kobiet w rozwój onkologii będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji konferencji naukowej z okazji 157. urodziny Marii Skłodowskiej-Curie „SOF - Kobiety w onkologii”. Wydarzenie, organizowane przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – PIB, odbędzie się w sobotę w Warszawie.

Według danych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dotyczących postępowania kwalifikacyjnego na specjalizację z onkologii klinicznej „Jesień 2023”, na 200 miejsc specjalizacyjnych w kraju onkologię wybrało niespełna 40 kandydatów. Dostępne statystyki pokazują, że w naszym kraju brakuje ponad 600 onkologów. To niepokojące dane, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ponad milion Polek i Polaków żyje z chorobą nowotworową. Wszelkie działania, zmierzające do poprawy stanu rzeczy, są istotne - podkreśla organizator konferencji, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy.

Zorganizowana z okazji urodzin Marii Skłodowskiej-Curie (w tym roku - 157) konferencja "SOF – Kobiety w onkologii" odbędzie się 16 listopada 2024 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym instytutu.

Będzie to już trzecia edycja wydarzenia. W tym roku szczególny nacisk kładziony jest na wkład kobiet w rozwój tej dziedziny.

W programie wydarzenia przewidziano wykłady eksperckie, panele dyskusyjne poświęcone interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem onkologicznym, prowadzeniu badań klinicznych w Polsce i Europie czy mentoringu w onkologii jako wyjątkowej formie wspierania młodych adeptów kierunku lekarskiego.

PAP jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • 19.02.2025. Inauguracja projektów Teaming for Excellence w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 19 bm. Teaming for Excellence finansowane są przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa na rzecz badań i innowacji. (amb) PAP/Tomasz Gzell

    Warszawa/ Zainaugurowano trzy polskie projekty Teaming for Excellence

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera