Uczelnie i instytucje

Centrum Wsparcia Psychologicznego Politechniki Opolskiej ma już 15 lat

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Działające przy Politechnice Opolskiej Centrum Wsparcia Psychologicznego od 15 lat udziela specjalistycznej pomocy studentom, doktorantom i pracownikom uczelni. Tylko w ubiegłym roku z usług CWP skorzystało 125 osób.

Jak powiedziała Katarzyna Pazdan z CWP przy Politechnice Opolskiej, działające od 15 lat Centrum cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno studentów, jak i pracowników uczelni.

"Oferujemy konsultacje psychologiczne, poradnictwo psychiatryczne, wsparcie dla studentów ze spektrum autyzmu, ale także warsztaty rozwoju osobistego. Udzielana pomoc jest bezpłatna, a osoby z niej korzystające mają zapewnioną anonimowość. W zeszłym roku akademickim z pomocy centrum skorzystało 125 osób, z pośród nich 96 osób korzystało z porad psychologicznych, a 29 z porad psychiatry. Całkowita liczba konsultacji to 566, co oznacza, że po pierwszym spotkaniu często następują kolejne. Dodam, że w ramach konsultacji z lekarzem psychiatrą możliwe jest otrzymanie recepty na leki" - powiedziała Katarzyna Pazdan.

Zdaniem specjalistów z CWP, pomoc psychologa jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które wraz z rozpoczęciem nauki na uczelni wyższej, tak naprawę rozpoczynają dorosłe życie, z jego wszystkimi konsekwencjami. Zdarza się, że wiąże się z dużymi problemami, które trzeba samodzielnie rozwiązać, jak np. znalezieniem mieszkania, czy koniecznością ułożenia sobie relacji w nowym środowisku.

W czwartek na uczelni odbędą się wykłady związane ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, w ramach których będzie można m.in. wysłuchać wykładów dotyczących problematyki depresji, wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia psychicznego, technikach relaksacji i aromatoterapii. W programie wydarzenia jest także wykład dotyczący negatywnego wpływu smartfonów na życie użytkowników oraz możliwości poprawienia kondycji psychicznej poprzez kąpiele leśne, saunowanie i morsowanie. (PAP)

masz/ dki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera