Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie zaprasza na Festiwal Wiedzy i Kultury Europejskiej

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie zaprasza 13 i 14 października na Festiwal Wiedzy i Kultury Europejskiej organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

„Wszystkie aktywności i inicjatywy zaplanowane w ramach Festiwalu poświęcone są integracji społeczności akademickiej z mieszkańcami Częstochowy i regionu oraz odkrywaniu różnorodności kultury i tradycji krajów Unii Europejskiej i promocji wartości europejskich” – napisano w informacji prasowej przesłanej do mediów.

W programie festiwalu są warsztaty edukacyjne, debaty, koncerty i animacje dla rodzin z dziećmi. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Na 14 października zaplanowano debaty eksperckie na temat współpracy międzynarodowej, nauki i kultury w Europie. Będą one dotyczyły Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich, umiędzynarodowienia nauki, współpracy z partnerami na linii nauka-przemysł, wspólnego kształcenia na rzecz rozwoju i integracji regionów, a także programu Erasmus+. Odbędzie się również debata "Kultura, sztuka i sport - uniwersalny język Europy".

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.(PAP)

Nauka w Polsce

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Białostocka

    Na Politechnice Białostockiej otwarto Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHub

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera