Konkurs ESA – zbuduj swoją Ariane

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Z okazji niedawnego ukończenia budowy nowej rakiety Ariane 6, Europejska Agencja Kosmiczna przygotowała konkurs. Z gotowych do wydruku papierowych szablonów trzeba zbudować model rakiety, zrobić mu zdjęcie w dowolnym miejscu Europy i udostępnić w mediach społecznościowych.

Zbuduj swoją rakietę Ariane – proponuje Europejska Agencja Kosmiczna z okazji niedawnego wystrzelenia Ariane 6 w pierwszą misję. Naturalnie, chodzi o model, w tym przypadku papierowy, który można stworzyć z przygotowanego przez ESA szablonu.

Gotowy do wydruku szablon, razem z instrukcją, można pobrać ze strony internetowej.

Z gotowym modelem można wziąć udział w konkursie.

W tym celu trzeba zrobić zdjęcie rakiety w wybranym miejscu w Europie i opublikować je z hashtagiem #MyAriane6 w którymś z serwisów społecznościowych (Facebook, X, Instagram, Pinterest, TikTok, YouTube). Zwycięzca otrzyma pakiet prezentów razem z kurtką ESA z emblematem Ariane 6. Prezenty czekają też na 9 kolejnych uczestników.

W konkursie mogą brać osoby w wieku od 18 lat. Możliwy jest udział grup czy rodzin z młodszymi osobami, ale zgłaszający model musi być pełnoletni.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września, do końca dnia.

Więcej informacji na stronie internetowej. 

Marek Matacz

mat/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Królikowska-Sołtan: tuż przed wschodem Słońca wypatrujmy jasnej komety

  • Małe Ciche (woj. małopolskie), 08.10.2024. Zorza polarna widziana nad Podhalem w nocy z 7 na 8 bm.  PAP/Grzegorz Momot

    Ekspertka: przed nami bardzo silna burza geomagnetyczna; mogą wystąpić zorze

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera