Śląskie/ Do lipca świętochłowicki szpital kształcił ponad 550 studentów kierunków medycznych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Do lipca ponad 550 studentek i studentów z różnych kierunków medycznych: lekarskiego, pielęgniarstwa oraz fizjoterapii odbyło praktyki, jest w trakcie ich realizacji lub zamierza je odbyć w Zespole Opieki Zdrowotnej (ZOZ) w Świętochłowicach - poinformowała w czwartek placówka.

Praktyki są możliwe, dzięki licznym umowom o współpracy, jakie placówka zawarła z najważniejszymi uczelniami medycznymi w województwie śląskim. Wśród nich są Śląski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu, Akademia Górnośląska, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej czy Akademia Śląska.

"Dzięki naszym specjalistom, którzy chętnie dzielą się z nimi swoją cenną wiedzą i doświadczeniem, zapewniamy im jak najlepsze wsparcie merytoryczne. Niektórzy studenci po zakończeniu praktyk wracają do nas już jako pełnoprawni lekarze – podkreśliła cytowana w informacji prasowej prezes szpitala Anita Przytocka.

Po ukończeniu szkoleń z zakresu praw pacjenta i BHP, studenci rozpoczynają praktyki, które trwają kilka tygodni. Oddziały chirurgii ogólnej i krótkoterminowej, chorób wewnętrznych oraz ginekologiczno-położniczy cieszą się największym zainteresowaniem wśród studentów medycyny i położnictwa.

"W obliczu poważnych, systemowych braków kadrowych, ZOZ Świętochłowice, choć nie jest dużym szpitalem, jest doceniany za jakość i chętnie wybierany przez studentów kierunków medycznych uczelni z różnych miast regionu" - zaznaczył prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Studenci pielęgniarstwa najczęściej odbywają praktyki w oddziale psychiatrycznym, ZOL-u oraz oddziale chorób wewnętrznych. Oddział rehabilitacji corocznie gości dziesiątki studentów fizjoterapii.

ZOZ Świętochłowice prowadzi także liczne remonty i modernizacje. W ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowano projekty o wartości ponad 1,6 mln zł. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem apteki szpitalnej do budynku szpitalnego, co ma usprawnić pracę personelu medycznego. Kluczowe projekty obejmują modernizację wind w izbie przyjęć oraz wyposażenie poradni ginekologiczno-położniczej w specjalistyczny sprzęt.(PAP)

Julia Szymańska

jms/ agz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera