Prof. Grzegorz Królczyk przewodniczącym Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej, został wybrany na przewodniczącego Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce - poinformowała w czwartek Anna Kułynycz, rzecznik uczelni.

Licząca 12 osób rada jest organem doradczym ministra nauki, a jej główne zadania to identyfikacja i analiza problemów w zakresie polityki innowacyjności w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

"Bardzo się cieszę, że moja praca została zauważona i nadal zamierzam działać dla dobra szkolnictwa wyższego naszego kraju. Za sprawy dotyczące innowacji i rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiada pani minister profesor Maria Mrówczyńska, a to gwarantuje bardzo dobrą i merytoryczną współpracę" - powiedział prof. Grzegorz Królczyk.

Do kompetencji rady należy m.in. przegląd i analiza rozwiązań organizacyjno-prawnych w zakresie innowacji w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki; opracowywanie założeń o charakterze systemowym w zakresie polityki innowacyjności i proponowanie podstawowych kierunków działań w zakresie rozwoju innowacji w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki, a także konsultowanie tych działań z podmiotami zewnętrznymi.

"To bardzo silny merytorycznie zespół. W skład zespołu wchodzą bardzo aktywne naukowo osoby, wszyscy są typowo operacyjnymi osobami, a większość pełniła na uczelniach funkcje z obszaru zarządzania nauką czy współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Znamy problemy i widzimy szanse szkolnictwa wyższego; i wiemy, co należy zrobić dla rozwoju kraju" - zapowiada prof. Grzegorz Królczyk.

W informacji prasowej Politechnika Opolska przypomina, że prof. Grzegorz Królczyk jest członkiem elitarnej Akademii Inżynierskiej w Polsce, która skupia wybitnych twórców polskiej techniki, pracuje także w zespole doradczym programu Polska Metrologia, prezydium Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce, a także w Komitecie Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk. Według rankingu Research.com jest czwartym naukowcem w Polsce z najlepszym dorobkiem w obszarze inżynierii mechanicznej.(PAP)

Marek Szczepanik

masz/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Minister nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Zmarł prof. Tomasz Zubilewicz, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz angiologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera