MKiŚ: Stanisław Drozdowski nowym szefem Instytutu Badawczego Leśnictwa

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała prof. Stanisława Drozdowskiego na dyrektora Instytutu Badawczego Leśnictwa - poinformował w czwartek resort klimatu i środowiska.

Resort przekazał, że Drozdowski jest profesorem nauk leśnych, profesorem w Katedrze Hodowli Lasu w Instytucie Nauk Leśnych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W latach 2019-2020 był dyrektorem Instytutu Nauk Leśnych SGGW, a w latach 2016-2019 - prodziekanem ds. nauki na Wydziale Leśnym SGGW.

Instytutu Badawczy Leśnictwa prowadzi badania i prace w zakresie: zalesiania i odnawiania lasu, pielęgnacji, użytkowania, a także ekologii, ochrony przyrody, genetyki oraz ekonomiki i polityki leśnej. Instytut uczestniczy również w opracowaniu, na rzecz organów władzy państwowej, aktów prawnych oraz innych dokumentów, w tym wynikających z międzynarodowych konwencji i porozumień, a także Polityki Leśnej Państwa. (PAP)

mick/ pad/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera