Włochy/Pracownicy uniwersytetu w Mediolanie mogą przychodzić do pracy z psami i kotami

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wszyscy pracownicy mediolańskiego uniwersytetu Bicocca, zarówno wykładowcy, jak i bibliotekarze oraz przedstawiciele administracji i pionu technicznego, mogą przychodzić do pracy z psem lub kotem. Regulamin w tej sprawie wszedł w życie - poinformowały media.

Na mocy nowego rozporządzenia czworonogi mogą przebywać w pomieszczeniach państwowej uczelni pod warunkiem, że mają identyfikacyjne mikroczipy, są zarejestrowane, mają książeczkę sanitarną i są zaszczepione, a także przeszły kurację przeciwko pasożytom. Wymagana jest też polisa dla psów i kotów na wypadek ewentualnych strat, jakie wyrządzą ludziom lub mieniu.

Ponadto wymaga się, aby zwierzęta przyprowadzane do pracy nie wywoływały problemów i nie okazywały agresji wobec innych czworonogów oraz ludzi. Na właścicielach spoczywa też obowiązek troski o kwestie higieniczno-sanitarne.

Czworonogi nie mają jednak dostępu do wszystkich miejsc. Nie mogą przebywać w biurach, gdzie przychodzą interesanci, w salach wykładowych i laboratoriach naukowych, stołówkach i gabinetach lekarskich. (PAP)

sw/ san/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Roślinne diety chronią zdrowie – pokazuje 20 lat badań

  • Fot. Adobe Stock

    Metaboliczne podstawy autyzmu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera