Prof. Marcin Lorenc ponownie rektorem Politechniki Opolskiej

26.03.2021. Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc. PAP/Krzysztof Świderski
26.03.2021. Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc. PAP/Krzysztof Świderski

Prof. Marcin Lorenc został we wtorek po raz drugi wybrany na stanowisko rektora Politechniki Opolskiej. Starający się o reelekcję naukowiec był jedynym kandydatem. Swoją funkcję będzie pełnił do 2028 r.

Do wyboru rektora uprawnione było 100-osobowe Kolegium Elektorów, składające się z przedstawicieli pracowników naukowych, administracyjnych, doktorantów i studentów. We wtorkowym głosowaniu wzięło udział 98 osób - za kandydaturą prof. Lorenca głosowało 71 osób, 22 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

"Dla mnie - oprócz oczywistej radości z wyborczego wyniku - to przede wszystkim potwierdzenie, że społeczność akademicka, a mówimy o nieco ponad 700 pracownikach oraz 5 tysiącach studentów, popiera moją wizję rozwoju Politechniki Opolskiej. Mogę śmiało stwierdzić, że gdy po raz pierwszy startowałem w wyborach rektorskich, sporo pracowników mnie nie znało, nie miało pojęcia, kim jestem. Mimo to zaufali mi, wsparli mój program wyborczy" - powiedział prof. Lorenc.

Prof. Lorenc pierwszy raz na funkcję rektora został wybrany 30 września 2019 roku (dokończenie kadencji 2016-2020), następnie w kwietniu 2020 roku został wybrany na pełną kadencję 2020-2024. (PAP)

Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański 01.12.2016

    Prof. Rowiński: misję w ALLEA postrzegam jako tworzenie pomostu między Wschodem a Zachodem

  • Fot. Adobe Stock

    Polsko-Niemiecka Nagroda Naukowa COPERNICUS 2024 - za badania w dziedzinie astrofizyki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera