Uczelnie i instytucje

Lublin/ Ekologia integralna wśród nowości KUL w roku akademickim 2024/2025

Lublin, 16.06.2021. Budynek KUL (kf) PAP/Wojtek Jargiło
Lublin, 16.06.2021. Budynek KUL (kf) PAP/Wojtek Jargiło

Ekologia integralna oraz przywództwo i retoryka – to nowości proponowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski kandydatom na studia w roku akademickim 2024/2025. Prorektor KUL prof. Ewa Trzaskowska przyznała w piątek, że zmiany programowe przeszły niemal wszystkie kierunki.

Prorektor KUL poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej, że w tym roku uniwersytet będzie prowadził rekrutację na nowe kierunki: management i zarządzanie w języku angielskim oraz przywództwo i retorykę (pierwszy stopień) oraz italianistykę i ekologię integralną (drugi stopień).

"Ekologia integralna to ukłon w stronę młodych ludzi, którzy są bardzo często aktywistami" – powiedziała prof. Trzaskowska. Dodała, że studenci zdobędą wiedzę z zakresu m.in. prowadzenia dyskusji, ochrony różnorodności biologicznej, zmian klimatu i psychologii pozytywnej, która przyda się pracownikom np. fundacji zajmujących się ochroną środowiska, parków krajobrazowych i mediów. "Nie chcemy katastroficznych wizji i nikogo przekonywać, że to już koniec świata, tylko w sposób naukowy dawać argumenty do prowadzenia dyskusji" – wyjaśniła.

Mówiąc o kierunku przywództwo i retoryka prorektor poinformowała, że studenci zdobędą m.in. kompetencje niezbędne przy prowadzeniu dyskusji i debat.

"Niemal na każdym kierunku będziemy mieć nowoczesne metody dydaktyczne: design thinking, service learning, tutoring, mentoring i szereg ciekawych zajęć" – powiedziała prof. Trzaskowska.

Dodała, że większość kierunków została dostosowana do aktualnych potrzeb młodych ludzi. "W zasadzie wszędzie były zmiany programowe" – podkreśliła.

Kierownik biura rekrutacji KUL Magdalena Pranagal poinformowała, że nabór na studia w języku angielskim rozpoczął się 1 marca i potrwa do 9 maja, natomiast rekrutacja na studia w języku polskim zacznie się 6 maja, rekrutacja elektroniczna potrwa do 12 lipca, a wyniki zostaną opublikowane 15 lipca.

Podczas rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 KUL będzie dysponował ponad 3 tys. miejsc na 100 kierunkach.

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Kształci blisko 9 tys. studentów, z czego ponad 800 z zagranicy, z 55 krajów.

Pisemna część egzaminu maturalnego rozpocznie się 7 maja.(PAP)

Piotr Nowak

pin/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera