Prof. Agnieszka Neumann-Podczaska nową dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji

Koordynatorka Pilotażu Przeglądów Lekowych dr hab. Agnieszka Neumann-Podczaska (ps/doro) PAP/Paweł Supernak
Koordynatorka Pilotażu Przeglądów Lekowych dr hab. Agnieszka Neumann-Podczaska (ps/doro) PAP/Paweł Supernak

Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała dr hab., prof. UMP, Agnieszkę Neumann-Podczaską na dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji - przekazał w czwartek resort zdrowia na platformie X.

Dzień wcześniej ze stanowiska został odwołany dotychczasowy dyrektor NIGRiR dr n. med. Marek Tombarkiewicz.

Jak informuje resort zdrowia, Neumann-Podczaska jest profesorem w Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i absolwentką European Academy for Medicine of Aging (EAMA, IUKB Foundation w Szwajcarii). "Z wykształcenia jest farmaceutką" - dodano.

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie to jednostka naukowo-badawcza. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.05.2024. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny dr hab. Adam Bodnar (C) odbiera tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Łódzkiego w auli im. prof. Wacława Szuberta UŁ w Łodzi, 24 bm. Obok rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska (L) oraz prof. dr hab. Krzysztof Skotnicki (P) z Zakładu Prawa Konstytucyjnego Porównawczego Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Wydarzenie towarzyszy uroczystemu posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Łódzkiego w 79. rocznicę utworzenia uczelni. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Adam Bodnar z tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

  • Prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański 01.12.2016

    Prof. Rowiński: misję w ALLEA postrzegam jako tworzenie pomostu między Wschodem a Zachodem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera