Laureaci programu Bekker NAWA wyjadą prowadzić badania za granicą

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Długofalowa współpraca międzynarodowa i projekty realizowane wspólnie z wybitnymi naukowcami - taką szansę otrzyma 114 beneficjentów programu Bekker NAWA. Młodzi naukowcy odbędą zagraniczne staże podoktorskie, zaś doktoranci będą się kształcić w uznanych ośrodkach naukowych.

O wyborze młodych naukowców, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektu badawczego w ramach Programu im. Mieczysława Bekkera poinformowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA). Stypendium pozwoli badaczom na pobyt w uznanych ośrodkach naukowych w 21 krajach. Najwięcej, bo aż 29 projektów będzie realizowanych w Stanach Zjednoczonych, 16 w Niemczech, 9 w Wielkiej Brytanii, po 8 we Francji i Hiszpanii oraz 7 we Włoszech.

Źródło: NAWA
Źródło: NAWA

Program Bekker NAWA wspiera międzynarodową mobilność doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich przez umożliwienie im rozwoju naukowego w zagranicznych ośrodkach badawczych oraz akademickich na całym świecie.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej dofinansuje projekty reprezentujące nauki przyrodnicze, społeczne, inżynieryjne i techniczne, humanistyczne, a także nauki medyczne i o zdrowiu oraz rolnicze.

W obecnej edycji o wsparcie NAWA starało się 401 chętnych. Dzięki programowi Bekker NAWA możliwe są wyjazdy trwające od 3 miesięcy do 2 lat.

Wyniki naboru dostępne są na stronie internetowej. 

Nauka w Polsce

kol/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera