Nauka dla Społeczeństwa

05.03.2024
PL EN
27.01.2024 aktualizacja 27.01.2024

MKiŚ: Krzysztof Galos głównym geologiem kraju

Adobe Stock Adobe Stock

Minister Paulina Hennig-Kloska wręczyła nominację na głównego geologa kraju profesorowi Krzysztofowi Galosowi – poinformowało ministerstwo klimatu i środowiska w czwartkowym komunikacie. Galos był m.in. dyrektorem Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk.

„Minister Paulina Hennig-Kloska 25 stycznia 2024 r. wręczyła nominację na głównego geologa kraju profesorowi Krzysztofowi Galosowi. Nowy główny geolog kraju był wcześniej m.in. dyrektorem Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk” – podało w Ministerstwo Klimatu i Środowiska w komunikacie.

Resort poinformował także, że prof. Galos jest absolwentem Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, doktorem habilitowanym nauk o Ziemi w dyscyplinie geologia, od 2020 roku profesorem nauk ścisłych i przyrodniczych. Przed objęciem stanowiska był dyrektorem Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

„Wiceprzewodniczący Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w obszarze geologii gospodarczej, złożowej i górniczej, gospodarki surowcami mineralnymi, ekonomiki górnictwa, polityki surowcowej i polityki energetycznej. Autor i współautor ponad 270 publikacji naukowych oraz ponad 100 ekspertyz dla ministerstwa ds. środowiska, innych ministerstw oraz podmiotów gospodarczych z obszaru geologii i górnictwa. Posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim” – wskazano w komunikacie. (PAP)

ms/ mmu/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024