Historia i kultura

Tłumaczenie "Historii literatury polskiej" prof. Anny Nasiłowskiej ukaże się w Stanach Zjednoczonych

Warszawa 26.07.2011 Pisarka Anna Nasiłowska. soa PAP / Andrzej Rybczyński
Warszawa 26.07.2011 Pisarka Anna Nasiłowska. soa PAP / Andrzej Rybczyński

"Historia literatury polskiej" prof. Anny Nasiłowskiej w tłumaczeniu Anny Zaranko ukaże się w lutym na amerykańskim rynku. Książkę już można zamawiać na stornie wydawnictwa.

"A History of Polish Literature" to pierwszy od wielu lat na rynku amerykańskim całościowy zarys polskiej literatury - od czasu "The History of Polish Literature" Czesława Miłosza nie było nowej książki.

Polskie wydanie ukazało się w 2019 r. w Wydawnictwie IBL PAN. Książka została dobrze przyjęta przez recenzentów oraz czytelników jako nowoczesna, przeznaczona dla szerokiej publiczności i stawiająca interesujące pytania. Prof. Anna Nasiłowska za swoją następną książkę "Mrożek. Biografia" otrzymała nagrodę miesięcznika "Nowe Książki" za książkę roku 2023.

Publikacja ukaże się nakładem Academic Studies Press. Wydawca, którego siedziba mieści się w Bostonie, specjalizuje się w publikacji prac dotyczących wschodniej i centralnej Europy, także historii diaspory żydowskiej. Ostatnio opublikowało serię książek dotyczących Ukrainy: historii, kształtowania się tożsamości i kultury.

Publikacja ukaże się w tłumaczeniu Anny Zaranko, która została w 2023 roku nagrodzona "Found in Translation Award" za tłumaczenie "Chłopów" Reymonta. Mieszka w Wielkiej Brytanii.

Okładkę książki - podobnie jak w przypadku polskiego wydania - zdobi rysunek Edwarda Okunia, publikowany na łamach pisma "Chimera" w 1901 roku.(PAP)

Anna Kruszyńska

akr/ dki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wielkopolskie/ Osada z czasów kultury łużyckiej znaleziona na odkrywce pod Koninem

  • Fot. Adobe Stock

    Premiera IV tomu monografii "Łódź poprzez wieki. Historia miasta" - w piątek

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera