Fot. Fotolia

W środę poznamy laureatów konkursu "Popularyzator Nauki 2013"

Najlepsi popularyzatorzy nauki odbiorą w środę nagrody w IX edycji konkursu "Popularyzator Nauki 2013" organizowanego przez serwis internetowy Nauka w Polsce PAP we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Dr Rafał Garlacz - z przyrodą za pan brat

    Jak wyglądali przodkowie dzisiejszych krów i pudli, jakich sztuczek używają zwierzęta, by nie paść ofiarą drapieżców i po co mrówki zakładają hodowlę grzybów - takimi informacjami dzieli się ze swoimi słuchaczami dr Rafał Garlacz, laureat nagrody Uniwersytetu Dzieci dla Wykładowcy Roku. Kandydat walczy o nagrodę - w kategorii Naukowiec - w IX edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Trwa konkurs "Popularyzator Nauki 2013"

    Zapraszamy do udziału w tym najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursie dla popularyzatorów nauki. Do 31 października można zgłaszać kandydatury w tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki. Jego formuła została nieco zmieniona, ale cel jest ten sam.

  • Fot. PAP/ Bartłomiej Zborowski 05.12.2012
    Popularyzacja

    Nowe zasady konkursu "Popularyzator Nauki"

    IX edycja konkursu "Popularyzator Nauki" serwisu PAP Nauka w Polsce i MNiSW odbędzie się według nowego regulaminu. Uczeni nie będą już rywalizować z instytucjami naukowymi, a media z organizacjami pozarządowymi. Wyróżniona też zostanie popularyzacja w sieci.

Najpopularniejsze

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę

  • Politechnika Opolska będzie kształcić specjalistów od wizerunku

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.