Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

Źródło: Fotolia

Nakręcona Nauka: rusza cykl filmów dla przyszłych popularyzatorów nauki

Cykl 10 filmów, w których doświadczeni popularyzatorzy nauki udzielą rad dotyczących tworzenia video o tematyce naukowej przygotowuje Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki. Akcja: Nakręcona Nauka skierowana jest do osób, które chcą zacząć tworzyć popularnonaukowe filmy w warunkach domowych.

  • Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
    Popularyzacja

    Rzecznicy Nauki: uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki

    Lubimy o sobie mówić, że uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki - powiedziała PAP prezes stowarzyszenia Rzecznicy Nauki Monika Koperska. Organizacja otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki 2019 w kategorii Instytucja.

  • Fot. Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki
    Popularyzacja

    Rzecznicy Nauki: misja - kształtować społeczeństwo polegające na faktach i badaniach

    Tworzenie społeczeństwa, które swoje decyzje opiera na naukowych badaniach i polega na faktach, nie na opiniach - to misja Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Obecnie w jego gronie znajduje się ponad 60 badaczy, którzy od 2016 roku na swoim koncie mają ponad 300 rozmaitych aktywności popularyzatorskich.

Najpopularniejsze

  • Kompleks związek-kation. Źródło: ACS

    Polacy opracowali cząsteczki, które przestają świecić w obecności zanieczyszczeń metalami

  • W ocieplającym się klimacie niedźwiedzie zmieniają menu

  • Toksyczny pigment w grobach kobiet sprzed 2 tys. lat

  • Ekspert: ortopedia wchodzi w nową erę

  • Podczerwień i sztuczna inteligencja przyspieszają diagnozę endometriozy

  • Fot. Adobe Stock

    Gwałtowny wzrost liczby młodych korzystających z opieki zdrowia psychicznego

  • Wysoko przetworzone diety roślinne są szkodliwe dla serca

  • Obniżony poziom choliny w mózgu powiązany z zaburzeniami lękowymi

  • Sztuczna inteligencja przewiduje zachowania pieszych, zwiększając bezpieczeństwo na drodze

  • Napoje energetyczne mogą sprzyjać udarom

Adobe Stock

Akademie młodych uczonych: wolność akademicka jest zagrożona, wzywamy do jej ochrony

Wolność akademicka jest zagrożona - ostrzegają akademie młodych uczonych z 8 krajów, m.in. Polski, we wspólnym stanowisku. Apelują też do polityków o wprowadzenie prawnej ochrony wolności akademickiej, powołanie rzecznika wolności akademickiej - oraz o oparcie polityki badawczej na długoterminowej wizji i ciągłości.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera