Otyłość jest chorobą, którą należy leczyć pod nadzorem lekarskim. Na pewno nie na własną rękę albo korzystając z niesprawdzonych źródeł – powiedział w Dniu Walki z Otyłością konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii dr Tomasz Szczepanik.
Cukrzyca i otyłość zwiększają ryzyko późnego pooperacyjnego nawrotu raka wątrobowokomórkowego – informuje pismo „Liver Cancer”.
Otyłość dzieci i dorosłych jest już globalnym wyzwaniem, to jedna z najczęstszych przewlekłych chorób wieku dziecięcego, a w Polsce brakuje programów edukacyjnych dotyczących otyłości - mówili uczestnicy czwartkowej konferencji "Poznaj temat rosnącej wagi".
Chińskie badania sugerują, że obecne w jelicie bakterie Megamonas mogą mieć związek z ryzykiem otyłości – informuje pismo „Cell Host & Microbe”.
Domowe koty mogą być zwierzęcymi modelami do badań nad pochodzeniem i leczeniem otyłości u ludzi – sugerują badania kocich bakterii jelitowych, o których informuje pismo „Scientific Reports”.
Osoby z niektórymi grupami krwi są genetycznie predysponowane do występowania nadwagi lub otyłości - ustalił międzynarodowy zespół badawczy koordynowany przez Uniwersytet w Exeter (Wielka Brytania).
Utrata zębów ma związek z podwyższonym ryzykiem otyłości – informuje pismo „Gerodontology”.
Przekroczyliśmy w Polsce próg zdrowotnej katastrofy - mamy już 9 mln dorosłych Polaków chorych na otyłość. Co roku przybywa też ok. 400 tys. dzieci i młodzieży z nadmierną masą ciała - mówili eksperci w środę w Warszawie podczas konferencji nt. otyłości.
Semaglutyd, czyli lek znany pod handlową nazwą Ozempic, poprawia wrażliwość smakową, zmienia ekspresję genów odpowiedzialnych za percepcję smaku oraz moduluje reakcje mózgu na słodycz - poinformowano podczas corocznego spotkania Endocrine Society w Bostonie.