uniwersytecki szpital kliniczny

Rzeszów, Adobe Stock

Rzeszów/ Za tydzień biała sobota w uniwersyteckim szpitalu klinicznym, czyli bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie organizuje białą sobotę. Będzie można skorzystać z konsultacji ze specjalistami, a w uzasadnionych przypadkach bezpłatnie wykonać mammografię, USG piersi, RTG klatki piersiowej i badania laboratoryjne. Liczba miejsc ograniczona, zapisy rozpoczną się w poniedziałek 12 lutego.

  • Fot. Fotolia
    Zdrowie

    Wrocław/ Nowatorska metoda operacji wyłączenia tętniaka z krążenia

    Nowatorską metodę operacji wyłączenia tętniaka mózgu z krążenia opracowali dwaj wrocławscy lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Neuroradiolog dr Marcin Miś i jego brat neurochirurg dr Maciej Miś wykonali pierwszy na świecie zabieg tą techniką.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy odkrywają nieznane dotąd umiejętności bakteriofagów

  • Ekspertka: niedźwiedzie nie są problemem – problemem jest brak systemu i nasze przyzwyczajenia

  • Rząd przyjął projekt ustawy łagodzącej skutki ewaluacji działalności naukowej

  • Lubelskie/ Naukowcy zrekonstruowali twarze XIII-wiecznych mieszkańców Chełma

  • Niedźwiedź w oknie i kaktus w bluzie. Polskie nanowłókna zatrzymają ciepło

  • Fot. Adobe Stock

    Cechy ADHD mogą nasilać przewlekły ból poprzez lęk i negatywne myślenie

  • Zanieczyszczenie wody kokainą zmienia zachowanie łososi na wolności

  • Kobiecy ból związany z histeroskopią bywa ignorowany i nieleczony

  • Długie drzemki seniorów powiązano z wyższą śmiertelnością

  • Muzyka i podróże chronią przed chorobą Alzheimera

Fot. Adobe Stock

Prof. Giersig: Polska ma jeszcze wiele do nadrobienia w dziedzinie nanotechnologii

Polska ma wielu wybitnych naukowców w nanotechnologii, jednak systemowo nadal jest wiele do nadrobienia. Aby prowadzić badania na najwyższym poziomie, konieczne są zmiany w funkcjonowaniu nauki, m.in. ograniczenie obciążeń administracyjnych i zwiększenie umiędzynarodowienia — mówi PAP prof. Michael Giersig.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera