Kielce, 30.09.2023. Prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow (P) otrzymuje w Kielcach z rąk rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Stanisława Głuszka (L) tytuł doctora h.c. uczelni na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/24. Fot. PAP/Piotr Polak

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zainaugurował rok akademicki

Uniwersytet Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach zainaugurował w sobotę nowy rok akademicki. Na uczelni będzie się kształcić ok. 10 tys. studentów na 58 kierunkach. W trakcie uroczystego rozpoczęcia roku tytuł doktora honoris causa odebrała światowej sławy naukowiec prof. Maria Siemionow.

  • PAP © 2012 / Bogdan Borowiak
    Zdrowie

    Prof. Siemionow o technologiach, które rewolucjonizują transplantologię

    Opracowanie technologii, dzięki której pacjenci po przeszczepie nie będą musieli do końca życia brać leków zrewolucjonizuje transplantologię – uważa prof. Maria Siemionow, której zespół w 2008 r. dokonał pierwszego w USA całkowitego przeszczepu twarzy.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: kobiety odgrywały dominującą rolę w społeczności zamieszkującej neolityczną osadę Catalhoyuk

  • Szef Creotechu o ustawie dot. działalności kosmicznej: sektor bardzo dobrze rozwija się bez niej

  • Misja IGNIS/ Polski astronauta przeprowadzi na ISS 13 eksperymetów

  • Naukowcy uważają, że olej z owadów może być alternatywą dla olejów tradycyjnych

  • Szefowa KRASP: o planie reformy nauki przeczytałam w gazecie

  • Fot. Adobe Stock

    Sztuczna inteligencja może obniżać własną

  • Dobre samopoczucie może chronić przed utratą pamięci

  • Naukowcy zidentyfikowali białko, które postarza

  • Plastiki z recyklingu zawierają wiele szkodliwych substancji

  • Dziecięca otyłość może zaczynać się przed narodzinami

25.06.2025. Na zdjęciu z 24 bm. Sławosz Uznański-Wiśniewski. PAP/Leszek Szymański

POLSA: polski astronauta cztery razy połączy się na żywo z uczestnikami spotkań w czterech miastach

Polska Agencja Kosmiczna poinformowała w poniedziałek, że w trakcie swojego pobytu na orbicie polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski czterokrotnie połączy się na żywo z polskimi dziećmi i młodzieżą. Będą to punkty kulminacyjne wydarzeń w czterech miastach: Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera