16.12.2022. Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (L), minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (2L), autor książek o tematyce popularnonaukowej Zasław Adamaszek (3P), specjalista w NMT Paweł Gogolewski (2P) oraz dyrektor NMT Mirosław Zientarzewski (P). ) PAP/Piotr Nowak

Warszawa/ W Narodowym Muzeum Techniki otwarto wystawę główną i dwuczęściową wystawę stałą

Naszym obowiązkiem było uratowanie Narodowego Muzeum Techniki. Muzeum zostało przywrócone do funkcjonowania, mam nadzieję, że jeszcze na wyższym poziomie - powiedział w piątek na uroczystości otwarcia nowych wystaw muzealnych wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

  • 10.10.2022. Pokaz dla dziennikarzy nowego, interaktywnego eksperymentarium w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, 10 bm. Podczas pokazu można było zobaczyć kilkanaście stanowisk m.in: makietę mikrosamochodu Smyk, w którym można zmienić koło, symulator jazdy po alkoholu czy narkotykach, rowery manualne jeżdżące po wirtualnym mieście. PAP/Marcin Bielecki
    Popularyzacja

    Szczecin/ Otwarcie motoeksperymentarium w Muzeum Techniki – w styczniu

    Symulator jazdy po środkach odurzających, mikrosamochód Smyk i stanowisko pozwalające poczuć zderzenie pojazdów w ruchu znalazły się w nowym interaktywnym motoeksperymentarium w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Otwarcie zaplanowano na styczeń.

  • Muzeum Techniki: bezprawnie zamknięto muzeum; Ratusz: zabezpieczamy zbiory

    Straż PKiN zaryglowała drzwi Muzeum Techniki - powiedział PAP wicedyrektor placówki Kazimierz Zieliński. Uznał to za "jaskrawe naruszenie własności" i zapowiedział kroki prawne. Stołeczny Ratusz poinformował, że działanie to ma na celu zabezpieczenie zbiorów Muzeum.

  • Sellin: chcemy, by na początku kwietnia powstało Narodowe Muzeum Techniki

    Chcemy, by na początku kwietnia na bazie zbiorów Muzeum Techniki i Przemysłu powstało Narodowe Muzeum Techniki - zapowiedział na posiedzeniu sejmowej komisji kultury wiceminister Sellin. Dodał, że będzie to placówka prowadzona przez MKiDN, MR, MNiSW oraz m. st. Warszawa.

  • Niepewna przyszłość Muzeum Techniki i Przemysłu

    Przyszłość Muzeum Techniki i Przemysłu NOT wciąż jest niepewna. Placówka, której właścicielem jest organizacja pozarządowa FSNT-NOT, nie ma zagwarantowanego stałego finansowania z budżetu państwa. Muzeum stara się o uzyskanie statusu muzeum państwowego.

  • Technologia

    Tydzień polskich dronów w Muzeum Techniki

    Tylko od 19 do 24 marca można zwiedzać w Warszawskim Muzeum Techniki wystawę prezentującą zaprojektowane i produkowane w Polsce bezzałogowe maszyny latające, zwane dronami.

  • PAP © 2012 / Andrzej Grygiel
    Technologia

    Bezzałogowe Systemy Latające w warszawskim Muzeum Techniki

    Bezzałogowe Systemy Latające to zdalnie sterowane bądź autonomiczne samoloty, śmigłowce i inne statki powietrzne, a także rakiety, satelity i sondy kosmiczne.Innowacyjne konstrukcje opracowane w polskich uczelniach, instytutach badawczych i firmach prywatnych prezentowane są w Muzeum Techniki w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • Warszawa, 24.07.2025. Polski astronauta, członek załogi misji Axiom-4 dr Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas powitania w Porcie Lotniczym im. Chopina na Okęciu w Warszawie, 24 bm. Polski astronauta wrócił do kraju na pokładzie specjalnego rządowego samolotu. PAP/Leszek Szymański

    Uznański-Wiśniewski: każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą

  • Polski astronauta wrócił do kraju

  • Prof. Wojdacz: polska epigenetyka rośnie w siłę, ale potrzebujemy więcej młodych naukowców

  • Naukowcy o eksperymentach z misji IGNIS: nadchodzi najbardziej ekscytująca część

  • Falujący podolbrzym. Kiedy supermasywna czarna dziura oddziera gwiazdę z otoczki

  • , 25.06.2025. Start rakiety Falcon 9 z kapsułą Crew Dragon z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie. W ramach misji Axiom-4 rakieta zabrała czwórkę astronautów, w tym Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). PAP/Leszek Szymański

    Indie/ Naukowcy: udział w misji Ax-4 to kolejny krok w realizacji strategii kosmicznej kraju

  • Naukowcy ustalili, które formy ruchu łagodzą objawy bezsenności lepiej niż leki i psychoterapia

  • Superbakterie mogą zabić miliony ludzi i kosztować globalną gospodarkę ok. 1,7 bln dol. rocznie

  • Naukowcy: średniowieczna medycyna była całkiem zaawansowana

  • Gwiazda Betelgeza ma towarzyszkę - potwierdzają to najnowsze zdjęcia

Warszawa, 24.07.2025. Polski astronauta, członek załogi misji Axiom-4 dr Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas powitania w Porcie Lotniczym im. Chopina na Okęciu w Warszawie, 24 bm. Polski astronauta wrócił do kraju na pokładzie specjalnego rządowego samolotu. PAP/Leszek Szymański

Uznański-Wiśniewski: każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą

Każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą - powiedział polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski, który w czwartek przyleciał do Polski. Dodał, że byłby gotowy nadal reprezentować Polskę jako astronauta, jeśli będzie taka możliwość.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera