Uczelnie i instytucje

Orlen Serwis i Politechnika Białostocka partnerami - spółka będzie organizowała praktyki dla studentów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Orlen Serwis z Grupy Orlen i Politechnika Białostocka zawarły umowę o współpracy partnerskiej. Spółka zyskała tytuł partnera i możliwość zatrudnienia absolwentów uczelni, a jej studenci - szansę na praktyki zawodowe, zgodne z podstawą programową dla poszczególnych kierunków oraz stopni studiów.

Jak poinformował w piątek Orlen Serwis, porozumienie o współpracy z Politechniką Białostocką zostało zawarte na czas nieokreślony. Umowa zakłada, że w ramach praktyk zawodowych spółka przyjmie w każdym roku akademicki 10 najlepszych studentów, którzy wyłonieni zostaną w procesie rekrutacji prowadzonym m.in. z udziałem opiekuna praktyk i w uzgodnieniu z uczelnią.

Orlen Serwis podkreślił, że dzięki porozumieniu zyskał tytuł partnera oraz "potencjalnych wykwalifikowanych pracowników", natomiast studenci wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej "szansę na zgodne z podstawą programową dla poszczególnych kierunków oraz stopni studiów praktyki zawodowe" w siedzibie spółki.

"Nasz rozwój wymaga, aby pozyskiwać jak najlepiej wykształconych pracowników, przygotowanych do zawodu" – podkreślił prezes Orlen Serwis Paweł Jegier, cytowany w komunikacie spółki. Jak przypomniał, Orlen Serwis to podmiot branży mechaniki statycznej, ale również maszyn wirujących.

"Potrzebujemy również pracowników z branży automatycznej i elektrycznej. Widać więc doskonale, że mamy wiele obszarów, które mogą być w sferze zainteresowań studentów" – dodał Jegier.

Orlen Serwis to podmiot zależny PKN Orlen świadczący usługi w zakresie utrzymania ruchu instalacji przemysłowych, a także w obsłudze urządzeń i instalacji oraz w prowadzeniu remontów i usług diagnostyczno-pomiarowych w ramach Grupy Orlen. Spółka działa w Polsce w trzech lokalizacjach - w Płocku, Włocławku i Trzebini oraz za granicą - w Czechach i na Litwie. (PAP)

mb/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera