NAWA: nabór wniosków do programu dla Polonii im. gen. Andersa | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

NAWA: nabór wniosków do programu dla Polonii im. gen. Andersa

Fot. Fotolia

Do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów na polskich uczelniach skierowany jest program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa. W czwartek Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła otwarcie naboru, który potrwa do 18 maja.

Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa jest ofertą skierowaną do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim - poinformowała PAP w przesłanym komunikacie NAWA.

Dodano, że studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

Jak wynika z komunikatu, o udział w programie aplikować mogą osoby, które posiadają udokumentowane polskie pochodzenie lub Kartę Polaka. W tym naborze na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie mogą wziąć również osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.

Stypendium w programie jest wypłacane przez maksymalnie 10 miesięcy w roku akademickim i wynosi 1250 zł – 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia - sprecyzowano w komunikacie.

Wnioski należy składać do 18 maja br. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie. 

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera