Uczelnie i instytucje

Uczelnie mogą się ubiegać o certyfikat European Language Label

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Szkoły, uczelnie i inne instytucje oświatowe mogą się ubiegać o certyfikat European Language Label. Ruszyła 15. edycja konkursu dla instytucji i nauczycieli, którzy w dziedzinie nauki języków obcych szukają nowatorskich rozwiązań.

W konkursie przyznawany jest prestiżowy europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. Przyznawany jest on we wszystkich krajach UE, jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty oraz inicjatywy z zakresu edukacji językowej. Konkurs organizowany jest od 1998 r. przez Komisję Europejską. W Polsce od 2001 r. prowadzi go Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Agencja Narodowa Programu Erasmus+) ze wsparciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Od 2015 r. wnioski w konkursie można składać w jednej kategorii: projektów realizowanych w instytucji edukacyjnej pod opieką koordynatora.

Zgłaszane projekty muszą być zgodne co najmniej z jednym z priorytetów konkursu. W roku 2016 takimi istotnymi zagadnieniami są: wielojęzyczne szkoły i klasy, uczenie języków w ramach edukacji nieformalnej, a także priorytet "język i kultura".

Najważniejszym kryterium oceny projektów jest ich innowacyjność. Polega na znalezieniu środków niedostępnych w dotychczasowej praktyce nauczyciela języka obcego, które służyć mają np. lepszemu rozwijaniu komunikacyjnych kompetencji językowych.

Do udziału w konkursie uprawnione są wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni, instytucji oświatowych zajmujących się kształceniem językowym i realizujących projekty edukacyjne o charakterze językowym.

Wnioski polskiej edycji oceniane są przez grono ekspertów językowych. Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać swoje przedsięwzięcie w serwisie https://online.frse.org.pl

Termin nadsyłania formularzy upływa 4 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.ell.org.pl.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera